Neden E-Ticaret Mağazanız için Shopify Seçmelisiniz?

Shopify, tek bir kontrol merkezi ile e-ticaret mağazasının kurulumunun yapılmasına imkan veren ve bu mağaza üzerinden istenen ürünlerin satılmasına olanak sağlayan Shopify, Kanada merkezli bir sistemdir. Bir kayak grubunda yer alan üç kayakçı tarafından temelleri atılan Shopify, internet üzerinden satış yapmak isteyen kişilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilecek yeterliliktedir.

Yazılım bilgisi olmadan dahi rahatlıkla kullanılabilen bir sistem olan bu platform, e-ticaretin en kolay yollarından biridir. Üstün kaliteyi ve pratik kullanım olanağını sunan yazılım paketi, sektörün en gelişmiş programlarından biridir.

Shopify kullanmak için herhangi bir hosting satın alınmasına ve sunucu kurulmasına gereksinim yoktur. Aynı zamanda teknik ihtiyaçlarla uğraşmadan e-ticaret mağazası kurulmasına olanak sağlayan sistem, verdiği hizmetler ile bütün gereksinimleri kendisi karşılar. Kullanıcılara ise sadece tanıtım ve satış işlemlerini gerçekleştirmek kalır.

Ama yine de domain bağlamak, daha iyi bir site teması kurmak, fatura ve adres hazırlıkları gibi tek seferlik  ilk başta yapmanız gereken belli bazı kolay yapılabilen işler vardır, 

Haydi gelin hızlıca shopify altyapısını neden seçmeniz gerektiğine dair 9 maddeyi okuyalım.

E-ticaret sitenizi kolayca ve profesyonelce kurunuz.

İşiniz için profesyonel bir web sitesi kurmak yeni başlayanlar için tam bir bilmeceye dönüşebilir, bu hatta aylarınızı dahi alabilir eğer yeterince bilgiye sahip değilsiniz ve yüksek ihtimalle binlerce dolara mal olacak basit temalı ve sürekli teknik gerektiren bir siteyle uğraşmak kalırsınız. 

Shopify ise sizlerden hiçbir teknik bilgi istemeden gayet basit bir şekilde kendiniz dahi tasarlayabileceğiniz, sizleri tüm hengâmelerden kurtaran ve nazaran çok daha ucuz ama çok daha kaliteli bir e ticaret sitesi sahibi yapar. 

Eğer bu sizin ilk deneyiminiz ise Shopify tüm her şeyi sizi yerinize yapacaktır siz sadece ürün geliştirmeye ve pazarlamaya odaklanı.

Shopify dünyanın 175 ülkesinde 800.000’den fazla işletmeye ev sahipliği yaptığı biliniyor. 2012’den bu yana, Shopify platformundaki satıcıların sayısı yıllık ortalama %140 oranında arttı. Her gün binlerce yeni girişim Shopify tercih ediyor.  Görünen o ki Shopify geliştikçe onu seçenlerde hızla artıyor.

Büyük markalar Shopify kullanıyor

Shopify araştırdıkça göreceksiniz ki RedBull, Tesla, GymShark, Mavi, Good American, Kylie Cosmetics, Colourpop, David beckham Eyewear, Allbirds, Victoria Beckham, Nicce, BBC Shop, The Economist gibi yüzlerce büyük marka tarafından tercih edilen güvenli ve çok başarılı bir platform olarak bahsedildiğini göreceksiniz. Aşağıda büyük markaların neden kendi sitelerini yapmak yerine shopify kullandığına dair birkaç madde göreceksiniz.

  • Kurulum ve sunucu yönetimi yok.
  • E-ticaret için özel olarak tasarlanmış çok çeşitli yerleşik özellik seti.
  • Sınırsız sayıda eklentiler/uzantılar özelliği ile genişletilebilir bir platform.
  • İsterseniz Shopify sitenizi dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.
  • Büyüme sorunu yok, sunucu çökme derdi yok.
  • IT gibi ekstra birçok maliyeti ortadan kaldırıyorsunuz.
  • Tek bir kişi ile çok kolay bir şekilde yönetilebilir.
  • Açık ve sabit maliyetler.
  • Tek tıklama ile anında tema değişimi.

Gibi onlarca özelliklerden dolayı çok büyük dev markalar dahi Shopify tercih edebiliyorken bizim Shopify seçmememiz için gerçekten hiçbir neden yok.

Sunucu maliyetleri hakkında endişelenmenize gerek yok

Birçok işletmenin başı sunucu sorunuyla sık sık ağrır. Kontrolü sizin elinizde olmayan ve olmadık zamanlarda olmadık sürprizlerle karşılaşmak istemiyorsanız Shopify’i seçmek için bir nedeniniz daha var demektir. Lakin Shopify’in geniş bantlı sunucuların kapıları sizlere de sonuna kadar açıktı. Bir defa kayıt olduktan sonra artık sunucu ile hiçbir sorunuz olmayacağına emin olabilirsiniz. Çünkü sunucular Shopify merkezi tarafından korunur ve bir dizi plan ve aylık bir abonelik ile birlikte gelir.

Shopify normalde 14 gün boyunca ücretsizdir (Covid-19 ile beraber bu süreyi 90 güne çıkarmışlar.) böylece çevrim içi mağazanızı kurabilir ve daha sonra bir plan seçebilirsiniz. 

Shopify’a sadece aylık bir ödeme yaparsınız bir de satılan ürün başına çok cüzi bir oran ödersiniz.İhtiyaçlarınıza göre planınızı artırabilirsiniz ama yeni başlıyorsanız aylık ödemesi $29 olan plan sizin için yeterlidir. Daha fazla abonelik detayları için lütfen shopify abonelik planı olan bu linke tıklayınız

Shopify, harika uygulama entegrasyonlarına sahiptir

Shopify, SaaS app servisi veren şirketleri arasında popülerdir çünkü müşterileri aylık planlara daha çok aşinadır.

Bu yüzden büyük olasılıkla her zaman Shopify’da ihtiyacınız olan her ne olursa olsun yenilikçi hizmeti diğer her şeyden  önce bulacaksınız ve hatta öyle ki çoğu uygulama servisi ücretsizdir, sadece bu ücretsiz App’lar ile harika bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz.. 

Diğer taraftan, SaaS şirketleri de WooCommerce veya Opencart gibi e-ticaret rakip platformlar yerine aylık ödeme alabilecekleri Shopify platformunu tercih ediyorlar,. Kısacası e-ticaret sitesinde ihtiyacınız ne ise anında tek bir tık ile entegrasyonu indirip saniyeler içinde kurulum yapabilirsiniz. Sanırım Shopify’in diğer platformlara göre en büyük avantajı sahip olduğu entegrasyon zenginliğidir.

Hızlı, kullanıcı dostu ve arama motoru (SEO) uyumlu

Arama motoru optimizasyonu konusunda artık web sayfalarının hızlı açılması çok önemli. Site hızının arama motorundaki sıralamalara ve satışa olan etkisi kanıtlandı.

Shopify hız konusunda oldukça iyi. Performans olarak e-ticaret mağazanızın ihtiyacı olan her türlü sunucu desteğini Shopify sağlıyor.

Shopify, mobil uyumlu sayfalar ile hem Google aramalarında size avantaj getiriyor hem de cep telefonları ile sitenize gelen ziyaretçilerinize satış yapma imkanı sağlıyor.

SEO konusunda gerek Shopify’ın standart fonksiyonları gerekse sonradan ekleyebileceğiniz eklentiler size rekabette avantaj getiriyor.

Mobil uyumlu yönetici paneli sayesinde iş yerinizde olmadığınızda da satışları ve stoğunuzu rahatlıkla cep telefonunuzdan takip edebiliyorsunuz.

Shopify’a bağladığınız alan adınızda güvenli internet (SSL) anında aktif olduğundan bu da arama motoru sıralamasında size avantaj getiriyor. Google, tümüyle SSL üzerinden çalışan siteleri önceliklendireceğini belirtti.

Neden Shopify sorusunda, Shopify’in SEO ve mobil uyumluluk konusundaki artılarını göz ardı etmemek gerekiyor.

Shopify Güvenlik ve Güvenilirlik

Shopify küresel bir sunucu hizmeti verir, yani herhangi bir saldırı için ağlarını 7/24 izleyen insanlara sahiptir ve en ufak müdahalede siz farkında dahi olmadan onlar farkedip daha hiçbir şey olmadan anında müdahalede bulunurlar.

Ayrıca, eklentilerinin belirli bir standardı vardır ve size truva atı veya virüs verme riski oluşturmaz. Nasıl çalıştığının teknik ayrıntılarını bilmek zorunda kalmadan kredi kartlarını kabul etmek ve hassas bilgileri depolamak için SSL ve hatta PCI uyumluluğunu da seçebilirsiniz. Diğer kaynaklar da bunu sunmaktadır. Ancak, size aynı fiyata bu düzeyde güvenlik ve güvenilirlik sunmazlar.#Devasa bir eğitim kütüphanesi

Aklınıza gelebilecek her türlü e-ticaret bilgisi ve eğitimi için Shopify’in devasa büyüklükte olan kütüphanesini kullanabilirsiniz. Orada yüzlerce makale, yüzlerce eğitim görebilirsiniz. Aklınıza gelebilecek her türlü konu için orada her zaman yardımcı olacak kişiler bulabilirsiniz.

Sitenizin kurulum aşamasından ödemeleri alma aşamasına kadar yüzlerce konu için burayı ziyaret edebilirsiniz

Ödemeleri almak için ücretsiz kart okuyucu

Eğer fiziksel bir satış noktanız var ise çok kolay bir şekilde ödemelerinizi alabileceğiniz bir kart okuyucuya sahip olabilirsiniz üstelik bunun için hiçbir ek ödeme veyahut komisyon vermenize gerek yok. Tek yapmanız gereken aylık bir bir plan seçmeniz.

Yıllık planlarda indirimler sunulmaktadır

Aylık ödeme ile uğraşmak istemiyorsanız yıllık ödeme de seçebilirsiniz böylece %10 indirimde kazanabilirsiniz, 2 yıllık planı tercih ederseniz, % 20 bir indirim elde edersiniz.

Shopify ile ilgili yazılarımız zamanla artacaktır. Yazılardan haberdar olmak için anasayfaki mail bültenimize kayıt yapmayı unutmayın

Benzer İçerikler

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir