Mutlaka İzlemesi Gereken 5 Girişimcilik Belgeseli

Mutlaka İzlemesi Gereken 5 Girişimcilik Belgeseli

Girişimcilerin en temel özelliklerinden biri daima gelişmeye açık olmasıdır. Gelişmenin ise sonu olmadığı gibi her an her aktiviteyle devam ettirilebilir. İster yeni bilgiler edinmek için, ister motivasyonunuzu yüksek tutmak için, ister rahatlayıp hoş vakit geçirmek için…İşte her girişimcinin izlemesi gereken 5 belgesel.

1. Startup.com

Harvard’lı iki eski sınıf arkadaşının kurmaya çalıştıkları internet girişiminin öyküsü olan belgesel internet girişimlerinin geçirdiği süreçleri en iyi anlatan kaynaklardan biri olarak gösteriliyor. Bu belgesel “ne yapmamanız gerektiği” konusunda yol gösterici nitelikte. Eğer ürününüz yeterince güçlü değilse alacağınız 50 milyon$’lık yatırımın bile bir anlamı olmadığı gibi göz açıp kapayıncaya kadar yatırımı kaybetme olasılığınız var.

2. Steve Jobs – One Last Thing

Steve Jobs – One Last Thing, son yüzyılın en büyük dehalarından olarak bilinen, yaratıcı, cesur, marjinal insan, mobili yeniden yaratan, tasarımın geleceğini değiştiren, animasyon film dünyasının kahramanı Steve Jobs için hazırlanmış belgesellerin en önemlilerinden. Ölümünün hemen ardından yayınlanan PBS yapımı belgeselde, Steve Jobs’un yakınlarından Deha’nın başarılı ve eksik yönlerini dinleyebilirsiniz.

3. Becoming Warren Buffett

60 milyar dolar servetiyle dünyanın en zengin insanların biri olan Warren Buffett’ın sıra dışı hayatına farklı bir bakış açısı. 89 yaşında olmasına karşın her sabah ofisine giden Warren Buffett, hayat dersi niteliğindeki tecrübelerini aktarıyor. Belgesel, sayılarla takıntılı bir çocuğun dünyanın en zengin adamlarından birine dönüştüğü yolculuğunu aktarıyor.

4. Startup Kids

Ekonomik kriz sonrası kendi işlerini kuran iki İzlandalı girişimci tarafından çekilen Startup Kids, Vimeo, Dropbox, Soundcloud, Kiip gibi başta kimsenin tutacağına inanmamasına rağmen büyük başarı elde etmiş girişimleri kurucularının gözünden konu alıyor.

5. Jiro Dreams of Sushi

Pek çok ödüle sahip bu belgeselde 85 yaşındaki suşi ustası Jiro Ono’nun 10 koltuklu restoranının neden dünyanın en çok talep gören suşi restoranı olduğuna tanık oluyoruz.

Neden İzlemelisiniz? Mükemmeliyetin ancak kendini adamakla, çalışkanlıkla ve işinde bir numara olmakla mümkün olduğunu görmek için bu belgeseli izlemelisiniz.

Girişimciler için öneriler kategorimizin bir siresi olan Girişimcilik Belgeseli yazımızın bir önce önceki yazısı olan “Girişimcilerin İzlemesi Gereken en iyi 9 film” yazımızı da okuyabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir