İnstagram İşletmelere Küçük Destek Özelliği nedir? Nasıl Kullanılır?

İnstagram Küçük Destek Özelliği, Instagram’ın hikayeler kısmına eklenen “Küçük Destek” özelliği ile corona virüsü salgını sebebiyle zarar gören işletmelere destek olmayı hedefliyor.

Instagram COO’su Justin Osofsky İnstagram Küçük Destek özelliği hakkında “Küçük işletmeler yerel toplulukların belkemiği ve restoranlar mahallelerin ruhu. İnsanları bir araya getiriyor ve topluluk oluşturuyorlar. Onların açık kalmalarına ve müşterilerle iletişim halinde olmalarına yardımcı olmak için üstümüze düşeni yapmak istiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Gönüllü reklam dışında bağış, hediye kartları ve sipariş gibi servisleri de içeren bu yenilik, işletme sahibi – müşteri arasındaki iletişimin hem soyut hem de somut bir düzlemde devam etmesini sağlayacak. Böylece mağdur olan işletmeler milyonlarca kişi tarafından desteklenebilecek.

Instagram’da Küçük İşletmeleri Destekleme

Söz konusu özellikle ilgii business.instagram hesabından şöyle bir açıklama geldi.

“İnstagram’daki yeni “Küçük İşletmeleri Destekle” çıkartmasıyla, insanlar işletmelere sevgilerini Hikayelerde kolayca gösterebilirler. Takipçilerine hesabın bir önizlemesini sunmak için doğrudan çıkartmada işletmeden bahsedebilirler. İnsanlar çıkartmayı kullandığında hikayeleri ortak bir Instagram hikayesine eklenir, böylece takipçileri bunu takip ettikleri kişilerin desteklediği diğer işletmelerle birlikte görebilirler.

Küçük İşletmeleri Destekle çıkartması, işletmelerin yeni müşterilere erişmesine ve hizmet sundukları kişilerle bağlantıda kalmasına yardımcı olabilir. Çıkartmalarda kendisinden bahsedilen işletmeler içeriği hikayelerinde tekrar paylaşabilir veya kendilerini etiketleyen kişilere mesaj gönderebilir. İşletmeler çıkartmayı topluluklarındaki diğer girişimcilere seslenmek için de kullanabilir.

COVID-19 kaynaklı durum gelişmeye devam ederken, güncel gelişmelerden haberdar olmak en az iletişimde kalmak kadar önemlidir. Bu nedenle, işletmelerin bu dönemde yardımcı olabilecek en son araç ve kaynaklar hakkında bilgi sahibi olmasına yardımcı olmak için işletme profillerine İşletme Kaynakları adında bir kısım ekledik. Uygulamadaki bu özellik, sitedeki mevcut COVID-19 dizinimizi tamamlamaktadır.”

Instagram Küçük Destek Nasıl Kullanılır?

Kullanıcıların hikayeler bölümünde bulunan Küçük Destek çıkartması ile istedikleri bir işletmenin Instagram adresini etiketleyip, paylaşması yeterli oluyor.

“Girişimcilik 101 – Sosyal medya kagegorisi” üzerinden instagram ve diğer sosyal medya araçları ile ilgili haberleri ve son gündemi buradan inceleyebilirsiniz.

Benzer İçerikler