Her Hafta Yeni Bir Ürün Tavsiyesi – Foldable Desk

Her Hafta Yeni Bir Ürün Tavsiyesi köşemizden bugün “Foldable Desk” ürünüyle karşınızdayız. “Foldable Desk” türkçesiyle “Katlanılabilir Masa” COVİD-19un dünyayı işgal etmesi ile beraber talebi artan bir ürün oldu.

Ürün adı ; Foldable Desk (Buradan örnek ürüne bakabilirisiniz)

Alibaba Ort. Alış Fiyatı; $7 (buradan bakabilirsiniz)

Ort Satış Fiyatı ; $40 (Buradan bakabilirsiniz)

Pazar yeri ; ABD, Canada, Avrupa, Avusturalya, İngiltere

Private Label Durumu; Marka ile çıkartılabilir

Tavsiye Edilen satış kanalı; Shopify mağazası

Hedef Pazar; Evden Çalışanlar, Öğrenciler, Freelancer çalışanlar.

Pazarlama Stratejisi; İnfluencer Marketing+Facebook&Instagram ads

Trend Durumu; Yükselişte, ilerde bu ürünün trendi düşeşe geçebilir yinede benzer home ofis ürünler yükselişe geçecektir.

Girişimcilik 101 yorumu;

Aslında Foldable Desk keywordu çok çeşitli ürünleri içinde bulunduran broad bir kwyword’tur yani tam olarak niş sayılmaz, ama Bamboo Foldable Desk birazdaha net bir kelimedir. Ürün uzun süredir çeşitli online platformlarda satılıyordu ama dünyayı kasıp kavuran Covid-19’un herkesi içeri hapsetmesiyle ürün oaln talebi bir hayli yükseltmiştir. Özellikle mart ayı itibariyle google’da arama hacmi birden yükselmiştir.

Bundaki nedenlerin en büyüğü ise çalışanların evden çalışmaya devam etmesi oldu. Şirketler çalışanlarını evden çalışmaya zorlamasıyla ev bir nevi home ofisê dönüştü beyaz yakalılar için. Öyle görünüyor ki evden çalışmak artık çok daha sevilecek ve artık bir çok şirketin bir alternatifi olacak.

Foldable Desk ürünlerin yanında bir çok home ofis ürünlerine talep giderek artacak. Özellikle laptop çalışanları için bir çok yeni ürün ortaya çıkacağı kesin. Kesinlikle google alert ve google trends ile ürünlerin takibinde kalın.

Fırsatlar derya deniz, yeterki dikatli bir şekilde gözlemleyin ve öncü olun. Bir sonraki Ürün Tavsiyesi yazımızda görüşmek dileğiyle bol Satışlar diliyoruz .

Farklılaştırın

Pazardaki ürünler yerine bu ürün üzerine odaklanırdım, hatta bu ürünü bile bir tık daha bundle (set) şeklinde düşünüp ve müşterimin karşısına o şekilde çıkardım. Ürününüz ne olursa olsun ürünün ana işlevlerine zarar vermeden ürünün tasarımı veyahut kullanımını değiştirip o şekilde rakiplerimden farklılaşırdım. Farklılık her zaman olmasada çoğunlukla kazandırır.

Benzer İçerikler