EXEN Coin Hakkında Bilmeniz Gereken 15 şey

1-TOPLAM KAÇ ADET EXEN COIN ÜRETİLECEK?

Sadece 15 milyon adet EXEN Coin kripto-parası üretilecek ve bu sayıya ulaşıldıktan sonra yeni EXEN Coin basımı yapılmayacaktır.

2-HANGI FİYATTAN SATACAKSINIZ?

EXEN Coin’ler, Bitexen tarafından kullanıcılara ücret karşılığı satılmaz, kullanıcılara ücretsiz olarak dağıtılır. EXEN Coin tahtalarında kullanıcılar kendi aralarında kendi belirledikleri fiyatlardan alım satım gerçekleştirebilecektir.

3-EXEN COIN KİMLERE DAĞITILACAK?

5 milyon EXEN Coin, Bitexen’e üye olup hesabını onaylatan kullanıcılara ve bu kullanıcılara referans olan kullanıcılara dağıtılacak.Geri kalan EXEN Coin’ler, periyodik olarak düzenlenecek kampanya ve yarışmalarla yine kullanıcılara dağıtılacak.

4-HERKESE EŞİT MİKTARDA MI DAĞITILACAK?

İlk kullanıcılara daha çok olacak şekilde; EXEN Coin Dağıtım ve Geri Alım Planı‘nda ifade edilen dağıtım yöntemi izlenecektir.

5-EXEN COIN’LERİM HESABIMA NE ZAMAN GEÇECEK?

Gün içerisinde sistem otomatik olarak kullanıcı üyelik onay durumlarını kontrol ederek onaylı kullanıcılara ve referans olan kullanıcılara EXEN Coin aktarımlarını gerçekleştirecektir.

6-NE KADAR EXEN COIN DAĞITILDIĞINI GÖREBİLECEK MİYİM?

Evet, sistem üzerinde güncel dağıtılan miktarı ve içerisinde bulunulan aşamayı buradan görebilirsiniz.

7-REFERANS OLDUĞUM KULLANICILAR İÇİN NE KADAR EXEN COIN ALDIĞIMI GÖREBİLECEK MİYİM?

Evet, kullanıcı panelinizde referans olduğunuz her bir kullanıcı için ne kadar EXEN Coin aldığınızı izleyebileceksiniz.

8-GERİ ALIM DÖNEMLERİNDEN NE KADAR EXEN COIN ALACAKSINIZ?

Her geri alım döneminde,alım için kullanacağımız kripto-para miktarını önceden bitexen tarafından açıklanacaktır. Ne kadar EXEN Coin alınacağını, işlem tahtalarında oluşan fiyatlarla belirlenecektir.

9-DAHA FAZLA EXEN COIN SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM, BELİRLİ FİYATTAN TOPLU ALIM YAPABİLİR MİYİM?

EXEN Coin bir ICO olmadığından Bitexen borsa olarak EXEN Coin satmaz, ücretsiz olarak dağıtır. Daha fazla EXEN Coin sahibi olmak istiyorsanız, daha fazla arkadaşınıza referans olabilir, EXEN Coin işlem tahtalarında diğer kullanıcılardan EXEN Coin alabilir veya ödüllü yarışmalara katılabilirsiniz.

Örneğin bizleri desteklemek için bu referens linki ile kayıt olursanız sizler 5 coin kazanırken bizlerde en az 5 exen coin kazacağız. Şimdiden teşekkür ederiz bunun için

Üyelik için referans linkimiz budur

10-BITEXEN EXEN COIN’LERİ NE ZAMAN SATIN ALACAK?

  • EXEN Coin’lerin dağıtım başlangıcı 1 Ağustos 2018 olarak belirlenmiştir.
  • Takip eden her çeyrek yılın bitimini izleyen 3 gün boyunca Bitexen, o dönemde elde ettiği kripto-para gelirinin %50’si ederinde EXEN Coin’i, açmış olduğu EXEN Coin tahtalarındaki piyasa fiyatlarından düzenli olarak satın alacaktır ve Blockchain üzerinde imha ederek tedavülden kaldıracaktır. 
  • Halen Bitexen tarafından satın alınmamış ve yok edilmemiş EXEN Coin olduğu sürece düzenli olarak satın almalar devam edecektir.

11-EXEN COIN ALIMI YAPARKEN BİTEXEN FİYAT TAVANI BELİRLEYECEK Mİ?

14 milyon EXEN Coin geri alınana kadar fiyat ne kadar yüksek olursa olsun EXEN Coin işlem tahtalarından alım yapılacak, son 1 milyon EXEN Coin alınırken ise son 1 yıldaki ortalama EXEN Coin fiyatı tavan fiyat olarak belirlenerek emir girilecektir.

12-GERİ ALIM PROGRAMI SIRASINDA BİTEXEN PİYASAYA EMİRLERİ HANGİ TİPTEN GİRECEK?

Piyasa yapıcı ve piyasa alıcı olarak her iki tipten de emir girerek alımlar yapılacak, piyasa yapıcı alım emirlerimize satış olmaması durumunda piyasa fiyatı üzerinden alımlar yapılacak.

13-EXEN COİN’LERİMİ NE ZAMAN SATMALIYIM?

EXEN Coin modeli, işlem hacminin kullanıcı sayısıyla artması ve dolaşımdaki coin miktarının düzenli geri alımlarla azalması sonucunda EXEN Coin’in değer kazanması prensibine dayanır. Daha fazla kazanç için EXEN Coin’lerinizi uzun süre elinizde tutabileceğiniz gibi, piyasa fiyatı kazanç hedefinizi karşıladığı anda da, EXEN Coin tahtalarında satış gerçekleştirebilirsiniz.

14-EXEN COIN DAĞITIMININ ICO’DAN FARKI NEDİR?

Kripto-para piyasasında yüzlerce örneği olan ve temel amacı topluluk fonlaması (crowd funding) olan ICO’lar, belli bir takvim içerisinde, size belli bir bedel karşılığı blok zincir üzerinde üretmiş oldukları token’ların satışını yaparak, projeleri için gerekli fonları sağlamak amaçlıdır.

ICO için üretilen kripto- paraların bir kısmı kurucu ve yatırımcılara ayrılır ve kalan kısmı ise belirlenen bir fiyat üzerinden kullanıcılara satılır. Bu token’ları satın alarak, bir nevi projeye fon sağlayarak yatırım yapmış olursunuz. Projenin başarılı olması durumunda, sahip olduğunuz token’lar satın almış olduğunuz ederin üzerine çıkarak size kazanç sağlayabileceği gibi, tersi durumda yapmış olduğunuz yatırım zarar ile de sonuçlanabilir.

EXEN Coin’lerin tamamı Bitexen tarafından ücretsiz olarak kullanıcılarına dağıtılacaktır.

15- EXEN COIN DAĞITIM VE GERİ ALIM KOŞULLARI DEĞİŞİR Mİ?

Bitexen, aşağıda belirtilen durumların gerçekleşmesiyle sınırı olmak kaydıyla, bu dökümanda belirtilen EXEN Coin dağıtım ve geri alım şartları hakkında değişiklik yapma hakkını saklı tutar:

  • Bitexen’in kripto-para borsa faaliyetlerini, komisyon gelirlerini ve muhasebe işleyişini doğrudan etkileyecek yasal düzenlemelerin yapılması,
  • 1 Ocak 2019 tarihinde, o güne kadar kullanıcılara dağıtılan EXEN Coin miktarının 1.000.000’dan az olması,

Bitexen, yukarıda belirtilen durumlardan herhangi biri gerçekleştiğinde, kullanıcılarına yenilenen koşullarla ilgili bilgilendirmeleri ivedilikle yapmayı taahhüt eder.

Girisimcilik 101 ailesinin referansıyla üye olmak için bu link’e tıklayabilirsiniz, veyahut ” 43369764 ” referans numarasıyla bizlere destek verebilirsini. Dilerim derlediğimiz bu yazımız sizlere gerçekten yardımcı olmuştur.

Bitexen nedir Ve Bitexen üzerinden ExenCoin nasıl alınır ve satılır üzerine derleme yazımıza buradan ulaşabilirsiniz

Not: Bu yazıyı kesinlikle exen coin için derlemedik, tek hedefimiz sizlere derli toplu bir ExxenCoin serisi hazırlamaktır. Bizi instagramdan takip ederek hali hazırda onlarca bilgiyi ücretsiz ve karşılıksız verdiğini bilir.

Bizleri instagramdan takip etmek için bu link’e tıklayabilirsiniz. ve instagram BIO’daki linkten ücretsiz E-Kitaplarımıza ulaşabailirsiniz.

Benzer İçerikler