Amazon FBA & Dropshipping Hangisi daha iyi?

Since its creation in 1994, Amazon has grown far beyond books.


Amazon FBA & Dropshipping Hangisi daha iyi? sorusundan önce bilmeniz gereken birşey var. Sadece E-Ticaret için değil, her ne yaparsanız yapın, işin sürdürülebilir olup olmadığına dikkkat edin. Aylarınızı vereceğiniz bir işin sürdürülebilirliği yok ise o işten geleceğe yönelik sağlam temeller kurmanız çok zor.


Fulfilled by Amazon

Ya da kısaltılmış haliyle Amazon FBA.
Bu sistem sayesinde kendi ürettiğiniz ya da başka ülkelerden satın aldığınız ürünleri Amazon’un deposuna göndererek, satışını buradan gerçekleştirebilirsiniz.
Bu durum sizi depolama,kargolama ve diğer birçok maliyet gerektiren yatırımlardan kurtarır. Markalaşmanız için harika bir fırsat sunar.

Dropshipping

Stoksuz e ticaret yöntemidir. Dropshipping sistemin de herhangi
bir ürün satın alıp depolamanıza gerek yok.
Başkasının ürünün üzerine kar payınızı koyar ve websitenizde satışa çıkarırsınız. her ne kadar avantajları çok olsada malesef dezavantajları da bir o kadar çok fazla. Sürdürülebilir bir marka krumak çok zor.


Amazon Dropshipping

Bu, her ne kadar ülkemizde çok yaygın olsada aslında yurtdışında kimsenin önermediği bir sistem. Çünkü normal dropshipping gibi legal bir yöntem değil. Başka markaların ürünlerini onların izni olmadan(%95) başka bir ülkede satışa çıkarırsınız. Amazon genelde sizi yakalar ve paranızı vermeden kapı dışarı eder. Kısacası sürdürülebilir değil ve çok riskli

Sonuç

Her ne iş yapıyorsanız yapın, yaptığınız işin sürdürülebilir olduğundan emin olursanız girişiminizin başarılı olma ihtimali çok daha fazladır. Her zaman marka olmaya odaklanın. Birkaç yüz dolar kazanmak için etik olmayan yollara başvurmayın, bu hem sizİ maddi ve manevi kayıplara uğratır hemde satın dahi alamayacağınız zamanınıza yazık eder.

Yukarıda 3 çeşit e ticaret modeli anlattım, bunlardan en mantıklısı kesinilikle amazon fba private label sistemidir, amazon üzerinde yapılan diğer işlerin çoğunluğu sürdürülebilir olmayan geçici ve riskli işlerdir.

Elbette stoksuz E-Ticaret yani dropshipping yapabilirsiniz ama kesinlikle amazon dropshipping olanını değil, Stoksuz E-Ticaret için sadece Oberlo ile ürün çektiğiniz shopify dropshipping tavsiye edebilirim.

Shopify-aliexpress-oberlo üzerinde dropshipping yaparken her ürünü satmak yerine sadece birkaç ürün satacağınız bir niş pazar seçiniz. Ve nihai hedefiniz bir an önce markalaştırabileceğiniz bir niş pazar olmak olsun.

E-Ticaret ve online Satış yapmak için birçok konuda yazı yazdığımız kategorimize buradan ulaşabilirsiniz

Benzer İçerikler